Jakie rodzaje tkanin pojawiają się w stanikach dobrej jakości?
Przeglądając różne modele biustonoszy, szczególną uwagę zwracamy na ich wygląd - to pierwsze, co przyciąga nasz wzrok: biustonosz musi nam się podobać. Warto jednak poza samymi względami estetycznymi, wziąć pod uwagę także materiał, z jakiego dany model stanika został wykonany. Jakie tkaniny najczęściej znajdziemy w dobrej jakości biustonoszach, które będą komfortowe i posłużą nam przez długi czas?
Na metkach produktów bieliźnianych znajdziemy wiele nazw tkanin, które niewiele nam mówią. Bez trudu odróżniamy bawełnę od poliestru, ale kto podczas zakupów zastanawia się, czym różni się poliamid od lyocellu czy nylonu? Czy w przypadku biustonoszy lepsze będą tkaniny naturalne, czy syntetyczne? Znając odpowiedzi na te pytania, możemy podejmować świadome decyzje zakupowe.
Najpopularniejsze tkaniny – podział
Włókna stosowane w przemyśle odzieżowym podzielić można na trzy grupy: naturalne (włókna bambusowe, kokosowe, len, bawełna, wełna, jedwab, itp.) syntetyczne (np. poliamid, poliester, elastan) i sztuczne (np. wiskoza, modal, lyocell).
Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy włókna naturalne są lepsze od syntetycznych lub odwrotnie - każdy typ tkaniny ma swoje plusy i minusy w określonych zastosowaniach. Który z nich będzie najlepszym wyborem w przypadku zakupu biustonosza?
Najlepsze tkaniny w biustonoszach
Włókna syntetyczne czy sztuczne często ze względu na swoją nazwę postrzegane są jako gorsze od naturalnych. Nic bardziej mylnego! To właśnie z tego typu tkanin najczęściej wytwarza się wysokiej jakości bieliznę.
Dzięki takim materiałom, jak poliamid, poliester i elastan staniki nie odkształcają się po kilku użyciach i praniach. To bardzo wytrzymałe oraz odporne na przetarcia i działanie środków chemicznych włókna, gwarantujące długą żywotność produktów bieliźnianych. Ponadto biustonosze z dodatkiem poliamidu czy poliestru szybko schną i świetnie odprowadzają wilgoć, gdy się pocimy. Dzięki nim także nie musimy martwić się o prasowanie bielizny, ponieważ włókna syntetyczne się nie gniotą i są niezwykle sprężyste. Biustonosze wykonane z włókien syntetycznych czy sztucznych, w przeciwieństwie do staników np. z czystej bawełny, nie tracą swojego kształtu po praniu.
Bielizna z włókien naturalnych - czy to dobry wybór?
Włókna naturalne są znacznie rzadziej wykorzystywane do produkcji bielizny - najczęściej stanowią dodatkową warstwę oddychającą np. w miseczkach staników lub w wewnętrznej, środkowej strefie majtek. Bielizna bawełniana to świetny wybór jako bielizna domowa lub nocna, ze względu na swoją delikatność i wysoki komfort noszenia. Jednak największym minusem bielizny z włókien naturalnych jest słabe odprowadzanie wilgoci oraz podatność na rozciąganie, co decyduje o jej niskiej trwałości.
Komfortowa, wysokiej jakości bielizna z naszej oferty
W naszym sklepie internetowym Janette oferujemy klientkom bieliznę wykonaną z przemyślanej kompozycji włókien syntetycznych i sztucznych (wielokrotnie z dodatkiem naturalnej bawełny), która wyróżnia się wysoką funkcjonalnością i jakością wykonania.
Wszystkie oferowane przez nas biustonosze są bezpieczne dla skóry, nie powodują podrażnień i reakcji alergicznych, a ich dopracowana konstrukcja sprawia, że wspaniale prezentują się na różnych sylwetkach. Wśród dostępnych w naszym sklepie modeli biustonoszy klientki znajdą staniki wykonane z takich materiałów, jak:
- poliamid, którego właściwości są bardzo zbliżone do włókien bawełnianych; znaleźć go można w większości modeli, m.in. w biustonoszach Viva, Energise, czy Charley,
- elastan, który sprawia, że biustonosze jeszcze lepiej dopasowują się do kształtów konkretnej sylwetki, np. staniki sportowe czy modelujące,
- poliester, dzięki któremu bielizna jest gładka i delikatna (przypomina w dotyku jedwab) - występuje np. w stanikach do karmienia a także w większości bezszwowych staników z odpinanymi ramiączkami.
Jeśli więc szukasz eleganckiej, wysokiej jakości bielizny damskiej, sprawdź bogatą ofertę naszych produktów od bestsellerowych, renomowanych producentów, którzy szyją bieliznę, wykorzystując najlepsze właściwości poszczególnych naturalnych, syntetycznych i sztucznych włókien tekstylnych.