Najczęściej popełniane błędy przy wyborze biustonosza
Usługi profesjonalnych brafitterek stają się coraz popularniejsze na rynku, z korzyścią dla kobiecych biustów. Wiele kobiet nie potrafi samodzielnie dobrać odpowiedniego stanika i nadal nie rozumie zależności pomiędzy obwodem pod biustem a wielkością miseczek. Jakie błędy podczas wyboru stanika kobiety popełniają najczęściej?
Temat doboru właściwego dla siebie stanika jest o tyle istotny, że biustonosz wpływa tak naprawdę nie tylko na cechy wizualne kobiecego biustu, ale też może być powodem wielu dolegliwości, dyskomfortu, a w przyszłości - nawet pewnych chorób. Dobrze dobrany stanik wpływa na prawidłową postawę ciała i dodaje kobiecie pewności siebie.
Dlaczego właściwy rozmiar miseczki jest taki ważny?
Staniki z miseczkami, które dla danego biustu będą np. za ciasne lub za płytkie, mogą nieść ze sobą wiele negatywnych skutków ubocznych: poza odczuwanym oczywistym dyskomfortem fizycznym oraz wizualną deformacją biustu, źle dobrany stanik może powodować u kobiety ból w okolicy ramion, talii i pleców.
Za małe miseczki biustonosza powodują, że ramiączka wraz z zapięciem przesuwają się ku górze, a to z kolei negatywnie wpływa na postawę kobiety: zaczyna się garbić, a utrwalanie takiej postawy na co dzień prowadzi wyłącznie do trwałych zwyrodnień kręgosłupa.
Częstym problemem w źle dobranym staniku są również za wąskie, wżynające się fiszbiny, które uciskają naczynia krwionośne piersi oraz sprzyjają powstawaniu siniaków i otarć pod biustem.
Z pozoru trywialna sprawa, jaką jest dobór odpowiedniego stanika, okazuje się kwestią, która ma istotny wpływ na zdrowie każdej kobiety - dlatego właśnie nie warto jej bagatelizować i dobrze jest wyeliminować te błędy, które podczas zakupu stanika płeć piękna popełnia najczęściej.
1. Źle dobrany obwód biustonosza
Przed przymiarką jakiegokolwiek stanika Panie powinny poznać przede wszystkim wymiary swojego ciała, m.in. wartość obwodu pod biustem. Zbyt luźny lub za ciasny biustonosz w tym wymiarze nie będzie funkcjonalny i może powodować bolesne dolegliwości.
Warto pamiętać, że pas obwodu biustonosza unosi cały ciężar piersi - jeśli w tym punkcie dojdzie do naszej pomyłki, obciążenia przeniosą się na ramiączka, a te będą przez to wpijać się w skórę i powodować powstawanie nieestetycznych fałdek na ciele.
Prostym sposobem na sprawdzenie, czy przymierzany właśnie biustonosz ma odpowiedni obwód, jest podniesienie rąk nad głowę - prawidłowo dobrany stanik nie powinien wówczas podnosić się w strefie pod biustem.
2. Niewłaściwa wielkość miseczki
Za mała wielkość miseczek to pułapka dla wszystkich Pań, które próbują w ten sposób optycznie powiększyć swój biust - bywa, że kobiety celowo wybierają staniki o małych miseczkach, licząc, że ściśnięte i podniesione piersi będą wyglądały na większe. Niestety efekt najczęściej jest taki, że biust w za małych miseczkach nieestetycznie z nich “wypływa” u góry, co wyraźnie odznacza się pod ubraniami i nie wygląda dobrze. Poza tym, czy dłuższy czas spędzony w takim staniku może w ogóle być dla kobiety komfortowy?
Z kolei za duże miseczki w biustonoszu odstają od piersi, przez co sam stanik ulega deformacjom, marszczy się pod ubraniem, a biust bez odpowiedniego wsparcia z każdej strony traci swój kształt i jędrność.
3. Za wąska lub za krótka fiszbina
Zdarza się czasem, że nawet stanik w odpowiednim rozmiarze będzie powodował u kobiety dyskomfort w okolicy pod biustem - może być to spowodowane np. niewłaściwie skonstruowanymi fiszbinami, które są za wąskie albo za krótkie. W takim wypadku kobiety mają wrażenie, że fiszbiny wbijają im się w piersi - dzieje się tak dlatego, że fiszbina nie biegnie przez cały odcinek pod biustem, ale kończy się za wcześnie.
Aby uniknąć tego typu problemów podczas doboru odpowiedniego stanika, warto sięgać przede wszystkim po bieliznę renomowanych producentów, którzy oferują produkty wysokiej jakości, dopracowane pod względem detali i technicznych elementów.
Jeśli natomiast kobiety chciałyby uniknąć zupełnie tematu dopasowania fiszbin do wielkości piersi lub po prostu nie przepadają za usztywnianymi stanikami, mogą wybierać z naszej oferty wygodne modele biustonoszy bez fiszbin z elastyczną dolną taśmą.
Przed przymiarką biustonosza poznaj swoje wymiary
Zanim wybierzesz się na poszukiwania idealnego stanika, musisz znać swoje wymiary - łatwiej będzie Ci od razu sięgać po rozmiary, które powinny być dla Ciebie odpowiednie.
Zmierz obwód pod biustem
Stań wyprostowana przed lustrem, najlepiej bez górnej odzieży i stanika na sobie. Za pomocą miękkiej miarki krawieckiej zmierz obwód pod biustem - nie ściskaj miarki, niech swobodnie przylega do ciała. Od odczytanego wyniku odejmij 3 cm - wynik zaokrąglij w dół do najbliższego rozmiaru stanika, np. jeśli pomiar wskazał wartość 92 cm, po odjęciu 3 cm otrzymasz wartość 89 cm, a najbliższy tej wartości rozmiar stanika to biustonosz o 85 cm w obwodzie.
Zmierz obwód piersi
Na czas pomiarów załóż miękki, nieusztywniany biustonosz. Obwiń się miarką krawiecką na wysokości sutków i odczytaj wartość z miarki - wynik to Twój obwód w biuście.
Rozmiar miseczki stanika
Gdy od otrzymanego obwodu w biuście odejmiesz wartość obwodu pod biustem, uzyskasz informacje o właściwym rozmiarze Twojej miseczki. Proste, prawda?
Tabele rozmiarowe producentów bielizny
Jeśli interesują Cię modele biustonoszy z naszego sklepu internetowego, ale nie jesteś pewna, jaki rozmiar będzie dla Ciebie odpowiedni, możesz skorzystać z przygotowanej wygodnej tabeli rozmiarowej producentów bielizny, których znajdziesz w naszej ofercie. Dzięki niej z łatwością dobierzesz właściwy rozmiar stanika i zamówisz swój wymarzony model.